Zbiorniki hydroforowe cena w 2024 roku – sprawdź cennik

Opublikowano

Hydrofory to popularne urządzenia wykorzystywane do utrzymania wysokiego ciśnienia w domowych instalacjach wodociągowych. Szukasz takiego urządzenia? Przeczytaj wpis “Zbiorniki hydroforowe cena w 2024” i sprawdź koszty takich urządzeń.

Ile kosztuje zbiornik hydroforowy w 2024 roku?

Ceny zbiorników hydroforowych do studni głębinowej w 2024 roku mogą się różnić w zależności od wielkości i producenta. Dobry zbiornik hydroforowy można dostać już za ok. 1068 zł. Za produkty z wyższej półki zapłacimy ok. 2088 zł. 

Po co stosuje się zbiornik hydroforowy?

Celem stosowania zbiornika hydroforowego jest nie tylko zapewnienie sobie stałego dostępu do wody w odpowiedniej ilości, ale także regulowanie pracy pompy. Dzięki hydroforowi pompa nie pracuje przez cały czas, a załącza się tylko wtedy, gdy ciśnienie w instalacji spadnie poniżej zadanego poziomu (po którego osiągnięciu zasilanie pompy jest odłączane – odpowiada za to łącznik ciśnieniowy).

Jaki zbiornik hydroforowy warto wybrać?

Wybór zbiornika hydroforowego do studni głębinowej zależy od kilku czynników, takich jak pojemność, miejsce instalacji i technologia wykonania zbiornika.

Pamiętaj, że wybór zbiornika hydroforowego powinien być dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i specyfiki Twojego gospodarstwa domowego. Jeśli masz wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z ekspertem.

Rozmiary zbiorników – 100l, 150l

Zakłada się, że na jedną osobę w gospodarstwie domowym powinno przypadać co najmniej 30 litrów wody, by zapewnić wygodne użytkowanie. Dla małych jedno- lub dwuosobowych gospodarstw domowych zazwyczaj wystarczy zbiornik hydroforowy o pojemności zbiornika 80–100 litrów. 

Dla gospodarstw liczących od 3 do 5 osób niezbędnym minimum może okazać się rezerwuar o pojemności 150 litrów. W przypadku większej liczby domowników konieczny będzie zbiornik o pojemności 200 czy nawet 300 litrów.

Zbiorniki przeponowe – membranowe, zbiornik ocynkowany lub ze stali nierdzewnej

Dwa najpopularniejsze rodzaje zbiorników to też ocynkowane oraz hydrofory przeponowe (membranowe). W zbiornikach ocynkowanych, które wykonywane są ze spawanych blach stalowych, wewnętrzne ścianki są zabezpieczone przed korozją za pomocą cynkowania. Woda jest przechowywana bezpośrednio w zbiorniku, a ciśnienie jest utrzymywane przez obecność sprężonego powietrza nad powierzchnią wody.

Zbiorniki membranowe posiadają gumowa membrana (przepona), w której magazynowana jest woda. Membrana wymaga kontrolowania ciśnienia i ewentualnego dopompowania (mniej więcej raz na pół roku).

Oprócz tego dostępne są również zbiorniki ze stali nierdzewnej, którą są znacznie droższe. Ich największą zaletą jest wysoki standard higieniczny, odporność na korozję i długa żywotność. Takie zbiorniki mogą być montowane w pomieszczeniach wilgotnych, na przykład w piwnicy.

Zbiornik pionowy czy poziomy?

Wybór między pionowym a poziomym zbiornikiem hydroforowym zależy głównie od dostępnej przestrzeni i preferencji użytkownika.

Zbiorniki pionowe są często wybierane ze względu na ich kompaktowe rozmiary i łatwość instalacji w miejscach o ograniczonej przestrzeni, takich jak małe pomieszczenia gospodarcze czy piwnice.

Zbiorniki poziome mogą być preferowane, jeśli dostępna jest większa przestrzeń pozioma, na przykład na podłodze garażu lub w szerszej piwnicy.

Ważne jest, aby pamiętać, że niezależnie od wyboru, zarówno pionowe, jak i poziome zbiorniki hydroforowe powinny być instalowane zgodnie z zaleceniami producenta i przepisami technicznymi. W przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować się z fachowcem.

grafika przedstawiająca pionowe i poziome zbiorniki hydroforowe cena

Jaki osprzęt oprócz zbiornika do studni głębinowej?

Jeśli szukasz dobrych zbiorników hydroforowych, znajdziesz je w naszej ofercie. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością i są objęte gwarancją, co potwierdza nasze zaangażowanie w dostarczanie tylko najlepszych rozwiązań dla naszych klientów.

Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego! Posiadamy szeroki wybór, zbiornik przeponowy, pomp głębinowych oraz innych niezbędnych elementów do systemu studni głębinowej. Doświadcz różnicy, jaką może przynieść współpraca z grupą Leonarczyk.

Porada eksperta

Dobre zbiorniki hydroforowe są kluczowe dla efektywnego i niezawodnego systemu wodociągowego, ponieważ zapewniają stabilne ciśnienie wody i chronią pompę przed częstym włączaniem i wyłączaniem. Inwestowanie w wysokiej jakości zbiornik hydroforowy może przynieść długoterminowe korzyści, takie jak dłuższa żywotność systemu, mniejsze ryzyko awarii i oszczędności na kosztach napraw.

Zbiorniki hydroforowe cena w 2024 – podsumowanie

Dobry zbiornik przeponowy lub inaczej membranowy to wydatek rzędu 1000-2000 zł. Kupując dobry sprzęt, masz jednak gwarancję, że będzie on działał sprawnie przez wiele lat, dając Ci spokój użytkowania. 

Chcesz kupić sprzęt do studni?

Sprawdź naszą ofertę na:

Mariusz Leonarczyk

Właściciel firmy Grupa Leonarczyk. Praktyk z 21-letnim doświadczeniem w branży. Główny “sterownik” i prawdziwy ocean wiedzy o studniarskim fachu. To pod jego okiem uruchomionych zostało już 10000 + studni z naszym osprzętem. Wiedza to źródło, które pozwala uruchomić strumień korzyści dla klientów. My to robimy, dzieląc się jej tajnikami, ale i przekładamy na praktykę, dzięki której możemy uruchomić Twoją studnię od A do Z.

Grupa Leonarczyk 2024