Włoskie pompy głębinowe – Czy warto je wybrać?

Opublikowano

Zakup pompy głębinowej do domu lub firmy powinien być dobrze przemyślany, lub co najmniej poprzedzony dokładną analizą rynku. Znaleźć można na nim produkty z różnych stron świata, z wyraźnym liderem – Italią. Czy więc włoskie pompy głębinowe faktycznie są tak dobre?

Czego się dowiesz:

  • Włoskie pompy głębinowe – różne produkty, różni producenci
  • Czy włoskie znaczy lepsze
  • 3 powody, dla których warto wybrać „włoską robotę”

Włoskie pompy głębinowe

Co znajdziemy na rynku?

Wpisując w przeglądarkę internetową frazę „włoskie pompy głębinowe”, otrzymujemy aż 71 400 wyników wyszukiwań. Widać zatem, że ze znalezieniem jakiejś pompy problemów nie będzie.

Ale czy wszystkie produkty dostępne na rynku warte są uwagi?

Niekoniecznie.

Producentami, którymi warto się jednak zainteresować, są:

  • Panelli
  • Belardi
  • IBO

Nie zostali oni jednak wybrani przypadkowo. Wzięto tutaj pod uwagę jeden z najważniejszych czynników – długość funkcjonowania firmy.

Łatwo bowiem dojść do wniosku, że firma funkcjonująca na rynku 30 lat – wie jak swoją pracę wykonać, dzięki czemu wciąż ma klientów.

A gdy taka funkcjonuje aż 115 lat np. Panelli, to sprawa wydaje się jasna.

Włoskie – znaczy lepsze?

Zadowolenie z zakupu pompy to kwestia indywidualna. Każda ma inne potrzeby, co sprawia, że ciężko jest określić jedno jedyne urządzenie mianem „najlepszej pompy świata”.  

Dlatego przy zakupie warto kierować się innymi kryteriami.

Oto one:

  • Szeroki asortyment producenta
  • Niezawodność
  • Porównanie parametrów technicznych z konkurentami

A teraz pokażemy Ci, na co dokładnie zwrócić uwagę.

3 powody, dla których warto wybrać włoskie pompy głębinowe

Asortyment w sklepie producenta

Dobra pompa to dobre podzespoły. Skoro więc producent sprzedaje nie tylko pompy, ale silniki, zbiorniki hydroforowe i akcesoria, a jego know-how jest znane na całym świecie, to takim rozwiązaniom zdecydowanie warto się przyjrzeć.

Włoskie pompy głębinowe

Doskonałym przykładem jest firma Panelli wchodząca w grupę Pedrollo.

Niezawodność

Jednym z najważniejszych parametrów wyboru pompy jest niezawodność. Nikt nie chciałby bowiem montować urządzenia, które po roku przestaje nagle działać lub wymaga ciągłych napraw.

A jak sprawdzić, który produkt będzie niezawodny?

Najlepiej po gwarancji. Jeśli producent oferuje np. 3-letnią gwarancję, to możemy mieć pewność, że urządzenie wykonane jest z podzespołów o niskim współczynniku awaryjności.

Parametry techniczne

Dobór odpowiedniej pompy powinien być poprzedzony dokładną analizą potrzeb. Jednak poza rozmiarem, ciśnieniem i wydajnością równie ważne są inne liczby.

Doskonałym przykładem jest dopuszczalna ilość piasku, przy której pompa głębinowa będzie wciąż działać. Przeglądając oferty różnych producentów, najczęściej oferują oni tolerancję piasku na poziomie 200 g/m3.

Jeśli zatem uda się znaleźć tę o lepszych parametrach, tzn. że dobrze trafiliśmy.

Takie możliwości oferują pompy głębinowe Panelli.

Podsumowanie

Szukasz pompy głębinowej, której można zaufać? Wybierz tę z renomowanego sklepu, w którym znajdziesz coś więcej niż same pompy.

W sklepie Grupy Leonarczyk znajdziesz pompy Panelli, zbiorniki hydroforowe GWS oraz akcesoria.

Potrzebujesz opinii eksperta?

Zadzwoń 32 737 38 78

Mariusz Leonarczyk

Właściciel firmy Grupa Leonarczyk. Praktyk z 21-letnim doświadczeniem w branży. Główny “sterownik” i prawdziwy ocean wiedzy o studniarskim fachu. To pod jego okiem uruchomionych zostało już 10000 + studni z naszym osprzętem. Wiedza to źródło, które pozwala uruchomić strumień korzyści dla klientów. My to robimy, dzieląc się jej tajnikami, ale i przekładamy na praktykę, dzięki której możemy uruchomić Twoją studnię od A do Z.

Grupa Leonarczyk 2024