Tania pompa głębinowa – ile powinna kosztować dobra pompa?

Opublikowano

Czy tania pompa głębinowa to dobra pompa? Ile wydać na sprzęt do studni, by mieć pewność, że ten nas nie zawiedzie? Dowiedz się, jak kupić dobrej jakości wyposażenie stanowiska poboru wody.

Czego się dowiesz:

  • Za ile można kupić najtańszą pompę głębinową
  • Czy zakup taniej pompy to dobry pomysł
  • Ile muszę wydać na pompę

Tania pompa głębinowa

Pompy głębinowe cena w 2024 roku 

Interesuje Cię cennik pomp do studni głębinowej? Ceny pomp głębinowych w 2024 roku wahają się nawet od 800 zł do 20 000 zł. Musisz jednak pamiętać, że cena to nie wszystko, ponieważ łatwo kupić produkt niskiej jakości lub znacznie przepłacić.

Ile kosztuje dobra pompa głębinowa w 2024 roku?

Tania nie oznacza dobra. Pompy głębinowe to urządzenia, od których zależy wydajność studni. Warto więc stawiać na dobre rozwiązania. Dobra pompa głębinowa to koszt rzędu 2500 zł w 2024 roku.

Najtańsza pompa głębinowa – Złoty Strzał czy Puszka Pandory?

Cena za pompę głębinową może wahać się od 100 zł do kilkunastu tysięcy. I jak można się domyślić, różnice w ich budowie i pracy będą wyraźne…

Niekiedy jednak o pompach myśli się w kategorii oszczędności przy budowie studni. Przecież pompa to zwyczajny silnik i tłok, więc co tam się może zepsuć…

Niestety takie myślenie często jest swoistym „strzałem w kolano”.

Eksperci doskonale wiedzą, że pompa za 100, 200, a nawet 500 zł to produkt zbudowany z komponentów o niskiej trwałości. Inaczej producentom urządzeń nie opłacałoby się ich produkować.

Dlatego przy zakupie o wiele lepiej postawić na najtańszą opcję renomowanego producenta np. ZSD czy Stairs Pump niż super okazję za 200 zł sprowadzaną z Chin.

Tania pompa głębinowa – czy warto taką kupić?

Gdy odsiejemy najtańsze urządzenia, możemy być spokojni o trwałość komponentów, co oczywiście przekłada się na żywotność pompy głębinowej.

Jednak nie ma co oczekiwać, że najniższa półka cenowa poza gwarancją nierozpadnięcia się zapewni stałe ciśnienie wody, cichą pracę i niskie zużycie energii. A z punktu widzenia użytkownika pompy to bardzo ważne cechy.

Co więc zrobić, by wybrać pompę, która faktycznie sprawdzi się na lata?

Tutaj najlepszym sposobem jest posiłkowanie się opiniami i rekomendacjami ekspertów oraz osób, które korzystają z pomp na co dzień.

Producent, który ma pewność co do wysokiej jakości swoich urządzeń, bez problemu udowodni, że oferowana wydajność pompy ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, a klienci nie skarżą się na ciągłe usterki, głośną pracę, ryzyko zanieczyszczenia wody czy niespójność wymiarową.

Zatem to nie cena, a wiarygodność producenta ma tutaj kluczowe znaczenie.

A ile u takiego producenta trzeba zapłacić?

Tania pompa głębinowa

Ile kosztuje dobra pompa głębinowa?

To zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli potrzebujemy pompy do małego domu, cena będzie oczywiście niższa niż w przypadku sprzętu do nawadniania gospodarstwa, do czego trzeba większej wydajności.

A od jakiej ceny zaczynają się pompy dobrej jakości?

By mieć pewność, że pompa sprawdzi się w pracy, warto przygotować się na koszta rzędu od 1000 zł do 2000 zł.

W tej cenie można bez problemu nabyć pompy renomowanych producentów np. ZSD czy Stairs Pump, które cieszą się popularnością wśród klientów.

Całkowity koszt studni głębinowej w 2024 – cena za metr odwiertu 

W 2024 roku cena za metr odwiertu studni głębinowej wynosi od 250 do 300 zł. Na koszt wykonania studni składa się zapłata za wykonanie odwiertu oraz wydatki poniesione na jej wyposażenie, tak żeby podawała wodę. Jeśli odwiert trzeba by wykonać w trudnym, np. skalistym podłożu, jego cena będzie wyższa.

Do kosztu wykonania odwiertu trzeba dodać koszt pompy głębinowej, zaworów, kręgu do obudowy i innego osprzętu. Przyjmuje się, że na wyposażenie studni z dobrą pompą głębinową i rurami trzeba przeznaczyć mniej więcej 7000 zł.

Sumując, koszt studni wierconej o głębokości 20 m może wynosić od 12 do 13 tys. zł. Zgodnie z prawem budowlanym jeśli chcemy wybudować na swojej działce studnię, nie ma obowiązku uzyskiwana pozwolenia na budowę ani zgłaszania takiej inwestycji.

Podsumowanie

Dobra pompa głębinowa to coś więcej niż mechaniczny element poboru wody. To spokój o to, że w najmniej oczekiwanym momencie urządzenie nie odmówi posłuszeństwa.

Szukasz urządzeń, którym warto zaufać? Sprawdź pompy głębinowe w naszym sklepie.

Mariusz Leonarczyk

Właściciel firmy Grupa Leonarczyk. Praktyk z 21-letnim doświadczeniem w branży. Główny “sterownik” i prawdziwy ocean wiedzy o studniarskim fachu. To pod jego okiem uruchomionych zostało już 10000 + studni z naszym osprzętem. Wiedza to źródło, które pozwala uruchomić strumień korzyści dla klientów. My to robimy, dzieląc się jej tajnikami, ale i przekładamy na praktykę, dzięki której możemy uruchomić Twoją studnię od A do Z.

Grupa Leonarczyk 2024