Jak uchronić pompę głębinową przed uszkodzeniem? Sterownik pompy i jego rola.

Wykopanie studni głębinowej to dobra inwestycja. Szczególnie gdy mowa o dobrej pompie i wydajnym źródle wody. Co jednak w sytuacji, gdy źródło może szybko wyschnąć? Czy pompa się nie uszkodzi? Sprawdź, co zrobić, by zabezpieczyć się przed taką sytuacją.Czego się dowiesz:

  •         Czym jest sterownik pompy głębinowej
  •         Jaka jest jego rola
  •         Jak ochronić pompę głębinową przed uszkodzeniem

Sterownik pompy głębinowej – czym jest?

Sterownik lub inaczej elektroniczny system ochrony pompy to urządzenie, którego zadaniem jest zapobiegnięcie awarii pompy.

Urządzenie zaprogramowane jest tak, by w sytuacji, gdy pompa zaczyna pracować na sucho lub jest przeciążona, wyłączyć je.

Co daje zastosowanie sterownika do pompy wody?

Korzyści jest wiele. Przede wszystkim sterownik jest w stanie zapobiec działaniu pompy na sucho, co zazwyczaj kończy się jej zniszczeniem. Jednak to nie wszystkie jego zalety.

Właściwości sterownika do pompy głębinowej

  •         Ochrona przed przeciążeniem
  •         System automatycznego resetu włączający pompę, gdy poziom wody wróci do normy
  •         Alarm przy gwałtownych cyklach

Z wykorzystaniem dobrze dobranego sterownika można ochronić się przed uszkodzeniem pompy, a tym samym uniknąć sporych kosztów.

Sterownik pompy głębinowej

Jednak jak wybrać dobry sterownik?

Sterownik do pompy głębinowej – jak uchronić ją przed uszkodzeniem

Sterownik jest w stanie zapobiec tragedii, ale wyłącznie w sytuacji gdy jest sprawny i solidny.

Na rynku znaleźć można wiele sterowników o podobnych możliwościach technicznych. Jednak pierwszym i najważniejszym warunkiem wybrania sterownika powinny być certyfikacje.

Pierwszą z nich jest Dyrektywa RoHS i WEEE. Warto również sprawdzić, czy sterownik posiada certyfikat EMC oraz bezpieczeństwa elektrycznego.

Oba dokumenty potwierdzają wysoki poziom bezpieczeństwa, co przekłada się na pewność, że pompa głębinowa faktycznie się nie uszkodzi.

Podsumowanie

Choć sterownik to dodatkowy koszt w przypadku budowy pompy głębinowej, to w praktyce warto w niego zainwestować. Dzięki niemu można uchronić się przed poważnym uszkodzeniem pompy, więc i o wiele większymi kosztami.

Sprawdź sterowniki dostępne w naszej ofercie.

Grupa Leonarczyk 2023