Elektroniczne zabezpieczenie pompy głębinowej DRP i DRP-PLUS – Różnice
Protektor DRP jest innowacyjnym urządzeniem elektronicznym stworzonym przez firmę ZDS. Urządzenie to może być stosowane tylko i wyłącznie z pompami ZDS. Gwarantuje optymalną ochronę pompy przed suchobiegiem. Dodatkowo chroni ono również silnik przed spaleniem w przypadku powtarzających się z dużą częstotliwością cykli uruchamiania i zatrzymywania, jak również przed niskim / wysokim napięciem, przeciążeniem, oraz przed błędnym doborem przewodu elektrycznego do pompy. Ale jakie zabezpieczenie pompy głębinowej wybrać DRP czy DRP Plus? Tego dowiesz się poniżej.
DRP a inne urządzenia
W porównaniu do tradycjonalnych rozwiązań nie jest potrzebna instalacja dodatkowych kabli, czujników ani skrzynek sterujących. DRP zostało zaprojektowane oraz przetestowane, aby chroniło zanurzoną pompę przed spaleniem w warunkach niedoboru wody lub w przypadku powtarzających się częstych załączeń i wyłączeń (np. kiedy ciśnienie w zbiorniku jest niskie lub element, membrana uległa uszkodzeniu).
Jak wybrać zabezpieczenie pompy głębinowej?
Pompa głębinowa to ważne urządzenie, które służy do pompowania cieczy z głębinowej studni lub zbiornika. Jednym z najważniejszych aspektów pracy pompy głębinowej jest jej zabezpieczenie przed uszkodzeniem. W tym celu należy wybrać odpowiednie zabezpieczenie przed suchobiegiem, które zapewni nie tylko bezpieczną, ale także efektywną pracę pompy.
Najbardziej kompleksowym rozwiązaniem jest wykorzystanie falownika. Jest to urządzenie, które pozwala na regulację prędkości silnika pompy, co umożliwia utrzymanie stałego ciśnienia w instalacji. Falownik dodatkowo chroni pompę przed pracą na sucho, a także zabezpiecza ją przed gwałtownymi wzrostami ciśnienia.
Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie wyłącznika, który reaguje w przypadku braku fazy lub zaniku prądu. Taki wyłącznik zabezpiecza silnik pompy przed uszkodzeniem, gdyż w przypadku braku fazy nie dochodzi do jego uruchomienia.
W przypadku pomp trójfazowych warto zastosować zabezpieczenie przed urwaniem wału lub uszkodzeniem łożysk. Jest to bardzo ważne, gdyż awaria takiego elementu może doprowadzić do poważnych uszkodzeń pompy. W tym celu można wykorzystać wyłącznik zabezpieczający przed zanikiem fazy lub czujnik drgań, który reaguje na gwałtowny wzrost wibracji.
Korzyści wynikające z zastosowania odpowiedniego zabezpieczenia przed suchobiegiem są nieocenione. Dzięki temu pompa pracuje w sposób bezpieczny i niezawodny, co pozwala na nawadnianie nawet dużych obszarów. W przypadku obniżenia poziomu cieczy w studni lub zbiorniku, zabezpieczenie przed suchobiegiem pozwala na automatyczne wyłączenie silnika pompy, co zapobiega jej uszkodzeniu.
Wnioskiem jest, że wybór odpowiedniego zabezpieczenia przed suchobiegiem pompy głębinowej jest niezwykle istotny. Należy wybrać rozwiązanie, które zapewni nie tylko bezpieczeństwo, ale także skuteczność i niezawodność w pracy. Zastosowanie falownika jest jednym z najlepszych rozwiązań, które pozwala na uzyskanie stałego ciśnienia oraz ochronę przed pracą na sucho.
Zabezpieczenie pompy głębinowej – Wybierz pełną ochronę
Bez względu na to, który z wariantów urządzenia DRP wybierzesz, masz pewność całkowitej ochrony. Zabezpieczasz się przed brakiem dostępu do wody ze względu na awarię, kosztami naprawy wynikającymi z braku zastosowania bezpiecznego osprzętu i zyskujesz ekonomiczne działanie własnej studni ze względu na optymalizacyjne mechanizmy osprzętu DRP.
Masz więcej pytań? Na wszystkie chętnie udzielimy odpowiedzi. Skontaktuj się z nami: https://leonarczyk.pl/kontakt/